Ben Mümtaz Kaya,  1950 Çorum doğumluyum. 1983’de Arabistan’da her ülkeden çalıştığım arkadaşlar vardı. Mısırlı olan arkadaşımın sürekli başı ağrıyordu. İlaç kullanmasına rağmen başının ağrısı geçmiyordu.
Biranda iyileştirebileceğimi hissederek masaj yapmaya başladım ve ağrısının geçtiğini söyledi. Daha sonra birkaç kişinin başına daha masaj yaptım bir daha ağrılarının olmadığını söylediler. Bu şekilde insanların baş ağrılarını geçirmeye başladım. İnsanların iyi olduğunu gördükçe bende kendimi daha huzurlu ve mutlu hissettim.
Memleketim olan Çorum’a döndüğümde taksicilik yapmaya başladım. Taksi durağımda,  bize çay servisi yapan garson sürekli baş ağrısı çektiğini söyledi. Onu da masaj yaparak iyileştirdim. İnsanlarda birbirlerine haber vererek,  şifa bulmak için beni buldular. Bu şekilde yeteneğimi keşfettim.
Rahatsız olan insanlara daha faydalı olabilmek için yerel ve genel basına haber verdim. Birçok gazete ve televizyonda Şifalı Parmaklar adıyla yer aldım. Uzman doktorlarla görüştüğümde ellerimde biyoenerjinin olduğunu söylediler. Sadece Baş ağrısı değil migren, sinüzit, bel fıtığı, boyun fıtığı, kireçlenme, kulunç, omuz ve diz ağrılarını da yeteneğimle tedavi ediyorum ve de masaj uyguladığım anda ağrılar son buluyor.
Bu işi yaparken insanların sağlığına zarar verebilecek bıçak, jilet, bel çekme, ya da okuma, üfleme gibi hiçbir hurafe olmadan sadece kendime özgü el yeteneğimi kullanarak şifa dağıtıyorum.
Hatta sedyeyle gelen çok ağır hastaları bile önce Allah’ın izniyle sonrada ellerimdeki enerjiyle iyileştirip, yürüterek gönderiyorum.
Şimdi Türkiye’nin her yerinden hastalar gelmekte. Bana ulaşamayacak kadar rahatsız olan hastalara haber verdikleri takdirde hizmet vermek için bizzat kendim ulaşıyorum.